Jesteś tutaj

Siatkarze bez awansu.

21 marca 2017 r. był ważnym dniem dla naszej szkoły. Na sali gimnastycznej gościliśmy najlepszą drużynę powiatu pszczyńskiego w siatkówce chłopców – reprezentację z LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Nasza drużyna i zespół z Pszczyny rozegrały mecz o Mistrzostwo Rejonu. Był to już czwarty etap rozgrywek siatkarskich.

Niestety nie udało się wygrać tego spotkania. Pomimo dobrego początku i zwycięstwa w pierwszym secie 25:17, drugi set to jednak lepsza gra zawodników z Pszczyny, w efekcie czego Szybiniacy ten set przegrali (21:25). Tie break także nie zaczął się po myśli naszych zawodników. Kilka błędów popełnionych już na początku seta wpłynęło na końcowy wynik w tie breaku (9:15). Drużyna z Pszczyny, wygrywając to spotkanie, zapewniła sobie awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, a nasi siatkarze już zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku.