PROGRAM
Tematy realizowane podczas 13 Junior Eco–Expert Project - program:
- Ochrona bioróżnorodności w Cieszynie
Uczniowie zapoznają się z pomnikami natury, gatunkami chronionymi w rezerwatach Cieszyna, ochroną materiału genetycznego - pozyskiwanie nasion świerka istebniańskiego dla Światowego Banku Nasion, zapoznanie się z reintrodukcją głuszca – gatunku ginącego, w nadleśnictwie Istebna.
PROGRAM GRUPY 1
- Utylizacja odpadów w Powiecie Cieszyńskim
Uczniowie zapoznają się działaniami podejmowanymi w celu ochrony środowiska – utylizacja wód solankowych z basenów solankowych w Ustroniu, segregacja śmieci w Cieszynie, oczyszczalnia ścieków w Cieszynie.
PROGRAM GRUPY 2
- Kondycja Beskidzkich lasów
Podczas warsztatów w terenie – Nadleśnictwo Ustroń, uczniowie zapoznają się ze stanem lasów oraz wpływem przemysłu na ich kondycję.
PROGRAM GRUPY 3
- Bioindicators
Uczniowie opracują mapę stężeń SO2 Cieszyna, na podstawie skali porostowej porównają z wynikami w Nadleśnictwie Ustroń. Wyniki porównają w oficjalnymi danymi ze strony Internetowej Wojewódzkiego Instytutu Ochrony Środowiska.
PROGRAM GRUPY 4
- Biogaz jako alternatywne źródło energii
Uczniowie wyprodukują biogaz w pracowni chemicznej. Będą zwiedzać nowoczesną instalację do produkcji biogazu produkowanego przez Instytut w Grodźcu.
PROGRAM GRUPY 5
- Biopaliwa i biofarma
Uczniowie zapoznają sie z nowoczesną produkcją żywności ekologicznej. Zobaczą jakie propozycje ma rolnictwo dla motoryzacji – wykorzystanie rzepaku do produkcji biopaliwa.
PROGRAM GRUPY 6
|