Jesteś tutaj

„Staże uczniowskie w powiecie cieszyńskim”

"Staże uczniowskie w powiecie cieszyńskim"

 

W latach 2024-2025 uczniowie Technikum nr 1  mają możliwość wzięcia udziału w projekcie pt. „Staże uczniowskie w powiecie cieszyńskim”. Celem projektu jest wzrost zdolności do zatrudnienia osób kształcących się w zawodach ważnych dla lokalnego       i regionalnego rynku pracy poprzez udział w stażach uczniowskich w rzeczywistym środowisku pracy.

Nabycie doświadczenia i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy zawodowej nastąpi poprzez uczestnictwo w stażach u pracodawcy na podstawie umowy zawartej pomiędzy Powiatem Cieszyńskim, uczniem lub rodzicem  i pracodawcą. Uczeń uzyska niezbędne doświadczenie oraz nabędzie umiejętności, które zwiększą jego szanse na późniejsze zatrudnienie, natomiast - pracodawca zyska możliwość wspierania uczniów już na poziomie nauki w szkole oraz pozyskanie kadr, które będą odpowiadać modelowi przedsiębiorstwa oraz wspierać lokalny rynek pracy (ściślejsza współpraca na linii pracodawca – uczeń – szkoła).

Staż obejmuje minimum 150 godzin na każdego uczestnika.  W trakcie stażu uczeń będzie mógł realizować treści nauczania i nabywać umiejętności wynikające         z programu nauczania zawodu i/lub treści spoza programu nauczania, które zwiększą jego szanse na późniejsze zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Uczestnictwo              w projekcie zapewni łatwiejsze przejście z edukacji do pracy. 

Planuje się przeprowadzić staże uczniowskie w roku szkolnym 2023/2024 oraz 2024/2025. Łącznie w projekcie weźmie udział 69 uczniów i uczennic naszego Technikum nr 1 kształcących się w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik informatyk, technik logistyk i technik programista.

Dokumenty do pobrania: https://www.powiat.cieszyn.pl/strona/dokumenty-do-pobrania-staze

 

 Całkowita wartość projektu - 1 636 479.00 zł

 Wkład własny  Powiatu  - 163 647.90 zł

 Dofinansowanie 1 472 831.10 zł  w tym :

 UE  -1 391 007.15 zł

 Budżet Państwa -  81 823.95 zł

 

 

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus